0

Towarzystwo Wspierania Turystyki Konnej powstało w Łodzi  26.11.2009 roku z inicjatywy grupy osób, z województwa łódzkiego, związanych z jeździectwem.

Celem naszego Towarzystwa jest szeroko rozumiane popularyzowanie jeździectwa a w szczególności turystyki konnej.

Powołanie stowarzyszenia wyniknęło z potrzeby wsparcia Samorządu Województwa Łódzkiego w realizacji projektu „Turystyka w siodle - infrastruktura innowacyjnego i unikatowego produktu turystycznego”. Wsparcie oznacza z jednej strony udzielanie pomocy np. w promocji przedsięwzięcia, a z drugiej krytyczną ocenę wykonawców infrastruktury i stawianie im wysokich wymagań  zarówno w zakresie proponowanych rozwiązań jak i przy odbiorach etapów prac. Siłą TWTK ma być możliwość konsultowania wszystkich propozycji z organizatorami turystyki konnej i samymi turystami, bo to głównie oni są członkami stowarzyszenia.

Pragniemy, aby ośrodki i stajnie zrzeszone w naszym Towarzystwie podjęły wspólne działania, które doprowadzą do tego, że nasze województwo stanie się regionem atrakcyjnym dla przybyszów ale i bezpiecznym, przygotowanym merytorycznie do prowadzenia turystyki jeździeckiej na najwyższym poziomie.

Zamierzamy integrować środowisko jeździeckie, a pojawiające się problemy rozwiązywać w drodze konsensusu .

Ale przede wszystkim Towarzystwo Wspierania Turystyki Konnej powstało dla Was, ludzi uwielbiających jazdę konną w terenie, chcących czuć powiew wiatru na twarzy, słyszeć szum lasu i śpiew ptaków, doświadczyć galopu pomiędzy bujnymi polami i zielonym łąkami, podziwiać przepiękne widoki, przeżyć jazdę pod górkę i z górki …

Chcemy:

  • przekazywać Wam przydatne informacje: organizacyjne, aktualności, nowości związane z funkcjonowaniem Łódzkiego Szlaku Konnego
  • dbać o Wasze bezpieczeństwo
  • szkolić odpowiednią kadrę, która się Wami zajmie na szlaku
  • doradzać jak wybrać trasę, co zwiedzić, zobaczyć, gdzie się zatrzymać i odpocząć, co warto zjeść i kogo poznać
  • zapewnić kompleksową informację turystyczną wraz z dostępnymi broszurami i mapami
  • na bieżąco informować o organizowanych rajdach i przejażdżkach grupowych.


Zapraszamy do naszego stowarzyszenia wszystkich, nie tylko koniarzy, którzy chcą poznać w niebanalny sposób nasze piękne województwo pokonując dystans konno, pieszo, kajakiem lub na rowerze. Bo turystyka aktywna w ogóle, ale zwłaszcza turystyka kwalifikowana to styl życia, którego nie trzeba się wstydzić.

Turystykę  tę można uprawiać, wspierać, popierać, promować, chwalić, podziwiać, rozwijać, lubić, kochać, doceniać a nawet dofinansować na co zezwala statut.

Kanały INTV

muzykateatrarchitekturaliteraturatwtkarttargingoedukacjaartfilmyoutube

Sponsorzy

rotaryrotary

Stowarzyszenie INTV

stowarzyszenie_intvklub INTVfacebooklodzkie_stronyKino BODO

baner_intv
nr koncesji
facebook
lodzkie_strony
klub INTV
stowarzyszenie_intv
art
Smart Wind Turbine